Рукописка кінця XVI ст. «Збірник служб, житій та повчань святих» (з науковою довідкою). Виставляв nikolyashik на
Аукціон ВіолітіМатеріал: Папір, дошки, шкіра. Формат книги - 4°, розмір аркуша - 195 х 142 мм. Листова формула: 102 арк. Фоліація та кустоди відсутні. Ординарна рама письма: висота - 150 мм., ширина - 90 мм. міжрядкова відстань - 5 мм. Рядків на сторінці - 25. Обріз аркушів початковий. Текст написаний в один стовпчик. Фарби: чорна, червона.
Стан: Хороший стан. Блок цілий, листки не випадають. Оправа: дошки,обтягнені шкірою темно-коричневого кольору з лінійним тисненням. На форзацах містяться записи про зміст книги почерком, характерним для кінця ХVІ-початку ХVІІ ст.
Реставрація: Мною не проводилося
Вади: Є надірвані та забруднені листки. Також замочений чимось центер блока. На фото видно
Дане видання є унікальним та надзвичайно рідкісним, так як написане (не переписане) в одиничному екземплярі та дійшло до цього часу в дуже гарному стані. Рукописна книга «Збірник служб, житій та повчань святих» є рукописною писемною пам’яткою кінця XVI століття. Пряма дата створення рукопису відсутня. Датування здійснене за палеографічними ознаками та за філігранями паперу атрибутованого примірника. Це датування також підтверджуються коротким записом з датою «1575» (7083) на арк.44. Мова: церковнослов’янська. Кодекс датується за палеографічними ознаками. Текст написаний трьома почерками, напівуставом. Дані про переписувачів невідомі. Висота літер 3-4
мм. Малюнок - типовий для кінця XVI століття: характерне накреслення літер «з» ( з тонкою гострою головкою і довгим, сильно відкинутим праворуч хвостом ). «т» (подовжене ліве плече), «о» (двох варіантів - широке кругле і вузьке сплюснуте). Слово не відділяється від слова. Розділові знаки - крапка, кома містяться ближче до середини текстового рядка. В’язь чіткого малюнка, виконана кіновар’ю. Текст написаний темно-коричневими чорнилами (не кислотними). Рубрикація здійснена за допомогою кіноварі: виділені заголовки, ініціали, структурні частини творів. Папір ганчір’яний, ручного литва, натурального жовто-білого кольору ( так званий колір слонової кістки), цупкий. Папір з філігранню «Кувшин»: більшість аркушів книги. Цей водяний знак подібний представленому в атласі Е.Лауцявічюса «Бумага в Литве в (V-XVIII вв.» (Вільнюс, І967,№№502-503), що відповідає 1550-1551 рр. Зображення кувшину французького походження: в XVI- на початку XVII століть зображення різних форм кувшинів були поширеними в багатьох папірнях Франції. Також відомо, що виготовлений папір міг зберігатися в середньому 5-6 років. Напрямок ліній понтюзо (відбитки від дротяної сітки) горизонтальний. Відстань між лініями практично однакова - 20 мм.
Атрибутована книга - збірник житій святих православної церкви - Василія Блаженного, Антонія. Також в ній міститься повчання преподобного Мартініана: арк.І-З6зв. -«2 августа. Житие вкратце и Слово похвальное святому и праведному Христа ради юродивому богоблаженному Василию досточудному,
новому чудотворцу Московскому с главкой о преставлении в лето 7065-е (1557) месяца августа во 2 день»;«Преставление блаженнаго Василия Московского»; арк.53-94 «Житие святого Антония»:
арк.94-98 «Повисть от старчества»; арк.98-102 — «Поучение преподобного отца нашего Мартиниана». Атрибутована книга в доброму стані збереження.
«Збірник служб, житій та повчань святих» є унікальною рукописною писемною пам'яткою кінця XVI століття і, безсумнівно, цікавим об’єктом для вивчення текстологами і книгознавцями.
Книга має музейне та історико-культурне значення.
Оригінальність даної книги підтверджує Наукова довідка № 060/40-171 від 06.06.2017 р видана в Музеї книги і друкарства України з підписом Директора музею та мокрою печаткою.